پیام مدیرعامل
هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری، آتیه صبا، به عنوان بزرگترین مجموعه سرمایه گذاری در حوزه های صنعت، معدن، گردشگری و حمل ونقل، امروز قد مهایی را برمی دارد تا بتواند یکی از نقش آفرینان بزرگ در نظام اقتصادی پرشتاب و سیال جهانی فردا باشد.

توجه به بیشترین بهره وری از سرمایه های موجود، ایجاد بسترهای پایدار سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی در کنار توجه ویژه به محرومیت زدایی، در افقی جهانی و با رویکردی بومی، استراتژی اصلی این مجموعه سرمایه گذاری است.


در بخش معدن، گسترش فناوری روز، ایجاد تمرکز مدیریتی، افزایش بهره وری در مجموعه های معدنی موجود و نیز سرمایه گذاری در حوزه های جدید در جهت سودمندی هرچه بیشتر از منابع معدنی و زیرزمینی کشور و البته توجه به بازارهای منطقه ای و جهانی، راهکارهایی است تا این صنعت بتواند در مسیری قرار گیرد که بهترین بهره برداری از این منابع خدادای صورت گیرد. توجه به روش های بهره برداری و اشتغال زایی با گستردگی به پهنای ایران و کاهش محرومیت های منطقه ای از دیگر سیاست های کلان این مجموعه در حوزه معدن است.

در بخش صنعت، راهکار کاربردی هلدینگ آتیه صبا، توجه به بازارهای جهانی و نیاز روز کشور است و البته کاهش هزینه های تمام شده تولید می تواند شرایط رقابتی مناسبی را برای سرمایه گذاری در این حوزه فراهم کند. ایجاد نظام صنعتی متناسب در جهت افزایش بهره وری و بهینه سازی مصرف مواد اولیه و سرمایه ها، می تواند چشم انداز گم شده صنعت کشور را رقم بزند و این درحالی است که توجه به محرومیت زدایی در سایه اشتغال زایی و ایجاد کار و سرمایه انسانی در مناطق محروم، این حوزه را مجال مناسبی میکند تا نقش آفرینان این صنعت از کارگر تا مصرف کننده داخلی و خارجی در دایره ای پویا، موجب افزایش روند روبه رشد سرمایه شوند. در عین حال رویکرد جهانی، موجب خواهد شد تا جذب سرمایه های خارجی بتواند در مسیری هدفمند، موجب افزایش سرمایه کلی در صنایع داخلی و نیز بروزرسانی فناوری ها گردد، که این نکته، موجب تحول در صنعت کشور و هم قدمی آن با جهان خواهد شد.


در بخش گردشگری، رسیدن به جایگاه واقعی کشور درجهان از تصمیمات اصلی این هلدینگ در این حوزه است و برنامه ریزی و عملیات اجرایی مناسبی در جهت بسترسازی و رسیدن به ظرفیت پنج برابری مهمانپذیرها و هتلهای داخلی صورت گرفته است، توجه به آموزش و نزدیک کردن استانداردهای داخلی به سطح جهانی آن، باعث شده تا بزرگترین و گسترده ترین نهاد پذیرایی و گردشگرپذیری کشور که از زیرمجموعه های این هلدینگ است، دستخوش تحولی بنیادین گشته و و این بازنگری همواره در این حوزه مدنظر خواهد بود تا همواره این صنعت درآمد زا و اشتغال آفرین بتواند، چون بازویی توانمند ضمن خدمات رسانی به گردشگران داخلی و خارجی، شرایطی متناسب و آبرومند را در سایه درآمد زایی و اشتغال آفرینی رقم بزند.جذب و هدایت سرمایه گذاران و علاقه مندان داخلی و خارجی به این بسترها، با برنامه ریزی های دقیق انجام شده و در حال اجرا است.


در بخش حمل و نقل، مهمترین رویکرد هلدینگ آتیه صبا، تسهیل روشها و نگاه اجتماعی و انسان مدار است تا در سایه گسترش فناوری های روز چه از راه واردات و یا بومی سازی بتواند تا صنعت حمل و نقل را با نگاهی نوین به سمت بهره وری بیشتر برای خدمات رسان و خدمات پذیر، هدایت کند .ایجاد زیرساختهای حمل و نقل در بخش جاده ای و صنعتی، تعاریف جدید از خدمات رسانی در حمل و نقل و افزایش بهره وری و البته گسترش صنعت به همه مناطق کشور در سایه توجه به فناوری های روز جهان و نگاه ویژه به محیط زیست، موجب خواهد شد تا تمرکز زدایی انسانی مناسبی در جغرافیای کشور حاصل شود و دسترسی به اولین نیازهای اولیه در جوامع بومی و استانی تسهیل و تسریع گردد. در عین حال گستردگی دریایی، هوایی و زمینی صنعت حمل ونقل در زیر مجموعه های این هلدینگ، میتواند نظام ارتباطی پیوسته ای را درجهت حمل بار و مسافر در سطحی جهانی را موجب شود. در بخش تجارت الکترونیک، قدم گذاشتن به بازارهای جهانی برای اطلاع رسانی و عرضه محصولات داخلی و ایجاد بسترهای تعامل گسترده خدماتی، فی مابین شرکتها و ورود به عرصه هایی که اغلب در اختیار متخصصان کشور نبوده است فرصتی فراهم میآورد تا بزودی، مخاطبین این هلدینگ در برابر عرصه گسترده ای از خدمات و کالاها قرا گیرند و این به معنای ورود کشور به بازارهای جهانی است با ساده ترین و کم هزینه ترین روشها، و همین بسترها ی مجازی می تواند موجب گسترش فناوری های روز جهانی به داخل کشور نیز گردد.


همه موارد کلی ذکر شده، در کنار برنامه ریزی های مدون صورت گرفته در این هلدینگ، قصد دارد تا ضمن نگاهی جهانی و پویا، بتواند با بومی سازی و هدفمند سازی منطقه ای صنایع و حوزه های خدمات رسان، موجب اطمینان بیشتر بازنشستگان کشوری، این متولیان اصلی سرمایه های موجود گردد و در کنار آن توجه به مناطق محروم و ایجاد اشتغال را بعنوان اهداف اصلی سرلوحه خود قراردهد .مسلم است این نگاه چند سویه موجب خواهد شد تا افق جدیدی از امید و سودمندی برای مجموعه فعالیتهای صندوق بازنشستگی و کشور مان رقم بخورد.


احمدرضا نیک کاراصفهانی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا

دفتر مرکزی

آدرس : ایران، تهران، خیابان پاسداران، خیابان حجت سوری،نبش رام  پلاک5
کد پستی :  1946813193
شماره تماس : 02126653266 -02126653253
شماره فکس  : 02126653509
ایمیل :  info@atsaba.com
ارتباط با ما